The Best Forever

JOSEF CIGÁNEK

 

Josef Cigánek je jedním z nejuznávanějších a nejvšestrannějších profesionálních bubeníků česko-slovenské polistopadové éry.

Jeho hudební rozsah nemá absolutně žádné hranice. Hraje vše od Jazzu po Metal a je také vyhledávaným studiovým hráčem. 

Hrál a hraje v mnoha známých a úspěšných rockových kapelách (např.: Team, Abraxas, Kreyson, Aleš Brichta Band, Miloš Dodo Doležal, aj.), působí v Jazzové kapele Pavla J. Ryby, a také je členem doprovodných skupin předních českých zpěvaček a zpěváků (např. Helena Vondráčková, Leona Machálková, Michal David, Karel Gott aj.). 

V současné době se intenzivně věnuje svému novému sólovému koncertnímu programu, který se jmenuje CLASSIC JAM. Jde o bubenickou one man show, která má podtitul "JOSEF CIGÁNEK PLAYS MASTERS OF CLASSICAL MUSIC". V České republice, a také na Slovensku, jde dosud o ojedinělý projekt s propojením klasické hudby a bicích nástrojů. Jde o show postavenou na nejznámějších a nejoblíbenějších melodiích klasické hudby (skladby: B. Smetany, A. Dvořáka, Ludwiga van Beethovena, J. S. Bacha, A. Vivaldiho atd.), které budou doplněné o plně autorské a citlivě zakomponované bicí nástroje. Plánují se i koncerty mimo území České Republiky… Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko, Francie atd.

Jméno Josef Cigánek najdete i na mnoha hudebních CD a Live DVD.

 
Pepa nezapomíná ani na mladé talenty a proto se stal profesorem Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži. Má i svůj workshopový program, se kterým vystupuje na různých akcích a přehlídkách. Je stájovým hráčem firem ZILDJIAN a AQUARIAN a velmi úzce spolupracuje s firmou KYTARY.CZ.

 

Webová prezentace Josefa CigánkaFacebookový profil Josefa CigánkaYouTube kanál Josefa Cigánka

 

cj.jpg
pepaciganek.jpg