The Best Forever

JOSEF CIGÁNEK & PAVEL JAKUB RYBA & guests

 

Josef Cigánek – drums and percussion
Pavel Jakub Ryba – bass

 

& guests:
Mirek Linka – guitars
Tomáš Křemenák – sax, flute, accordion, melodion
Petr Valášek – bass clarinet
 
 
Dva muzikanti, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Hudba, kterou spolu se svými hosty produkují, je především z autorské dílny Pavla Jakuba Ryby a ačkoliv se žánrově řadí do Jazzu, tak pojetím se stává na každém koncertě především strhující šou.

 
 

Josef Cigánek – patří jednoznačně mezi nejuznávanější a nejvšestrannější profesionální bubeníky česko-slovenské polistopadové éry. Jeho hudební rozsah nemá absolutně žádné hranice. Hraje vše od Jazzu po Metal a spolupracuje s mnoha hvězdami české hudební scény napříč žánry.

 
Má svůj workshopový koncertní program, a také rockově zaměřený koncertní instrumentální program (bicí/kytara/baskytara) sestavený z vlastních autorských skladeb.  
Je profesorem konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži a je též vyhledávaným studiovým hráčem. Jeho jméno najdete na mnoha CD i DVD.

V roce 2016 uvede svůj nový sólový koncertní program CLASSIC JAM. Jde o jedinečnou koncertní šou - spojení klasické hudby a bicích nástrojů.

 

Josef Cigánek
Classic Jam
www.josefciganek.com

 

 

Pavel Jakub Ryba - odborníci a posluchači jak v Evropě, tak i v USA velice oceňují hudbu, kterou Pavel Jakub Ryba se svými přáteli hraje. Především oceňují charakteristický zvuk basových kytar. Právem je P. J. Ryba považován za jednoho z nejlepších basových kytaristů v České republice. V jeho repertoáru se střídá jazz, klasika, ale i pop, rock. P. J. Ryba není jen osobitým a vynikajícím hráčem, ale i úspěšným hudebním skladatelem. Jeho sólové album Yes, Yes, No, No získalo nejvyšší hodnocení v časopise Jazzize a pochvalnou recenzi Pauly Edelstein (Sound Of Timeless) a bylo na vrcholu žebříčku po celé tři měsíce vedle takových jazzmanů jako jsou Pat Metheny, Charles Mingus , Keith Jarret nebo Joe Zawinul.

 

www.pjryba.com

  


 
Mirek Linka - Absolvent státní konzervatoře v Praze. Kytarista širokého stylového záběru od soudobé vážné hudby (Agon Orchestra) až po funk-jazzové fúze. Je vyhledávaným studiovým hráčem, a také se věnuje výuce hry na kytaru.
 
Tomáš Křemenák – Absolvent konzervatoře (saxofon, příčná flétna, akordeon). Hudebník, skladatel, učitel hudby, studiový hráč.  Spolupracuje s našimi předními interprety napříč žánry.
 
Petr Valášek - Vystudoval konzervatoř v Pardubicích. Působí v Orchestru Karla Vlacha jako basklarinetista a tenorsaxofonista. Spolupracuje s interprety převážně jazzovými, k čemuž ho předurčují jeho mimořádné improvizační a multiinstrumentální schopnosti.